شما اینجا هستید

تب‌های اولیه

Block title
Block content

نصرت اله نوربخش

نصرت اله نوربخش فرزند جواد در سال 1331 در كرمان به دنیا آمد. دوران تحصیلات عمومی را با اخذ دیپلم ریاضی از دبیرستان امام (پهلوی سابق) كرمان در خرداد 1349 به پایان رساند و تحصیلات عالی را با قبولی در رشته بیمه های بازرگانی با گرایش اقتصاد آغاز كرد و به عنوان یكی از اولین دانشجویان دانشكده بیمه تهران بود.
تحصیلات دانشگاه را در حالی به اتمام رساند كه به عنوان فارغ التحصیل ممتاز شناخته شد. او از این فرصت استفاده كرد و برای كسب تجارب علمی به انگلستان عزیمت كرد. نوربخش می‌گوید: "از سال 1353 تا سال 1356 در لندن به مطالعه و تحصیل در انستیتوی عالی بیمه لندن مشغول بودم و در بازار بیمه لندن به خصوص لویدز به كسب تجربه پرداختم. پس از بازگشت از لندن در آبان 1356 در شركت بیمه آریا با سمت رئیس صدور مشغول به كار شدم و تا قبل از انقلاب اسلامی مسئولیت مدیریت فنی شركت را بر عهده داشتم."
انقلاب همواره در بطن خود دگرگونی هایی به همراه دارد. با وقوع انقلاب اسلامی و با تعیین هیئت مدیره مشترك، شركتهای بیمه ملی شده و در این بین نصرت اله نوربخش در سمت دیگری مشغول به كار می‌شود: "پس از انقلاب به عنوان معاون مدیرعامل در امور فنی منصوب و پس از ادغام شركتهای بیمه به شركت بیمه آسیا منتقل شدم. تا قبل از آمدن به كرمان در سال 1362 در مسئولیتهای مختلف مدیریتی مشغول به كار بودم."
نوربخش پس از گذراندن دوره های تحصیلات عالی و كسب تجارب مختلف در خارج از كشور و پس از 13 سال دوری از زادگاهش به كرمان بازمی‌گردد تا تجارب و اندوخته های خود را به مردمان دیار كریمان هدیه دهد. "بعد از مراجعت به كرمان، از آبان 1362 تا آذرماه 1367 در سیمان كرمان در مسئولیت مدیریت بازرگانی و اداری شركت خدمت كردم، سپس از سیمان كرمان جدا شدم و با توجه به تخصص خودم در بخش خصوصی در زمینه بیمه و مشاوره بازرگانی خارجی شروع به كار كردم. از سال 1371 به عنوان نماینده كل بیمه آسیا در استان كرمان فعالیت كردم و این وظیفه در حال حاضر نیز در قالب شركت خدمات بیمه جنوب شرق بیمه آسیا به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل ادامه دارد."
البته او در هیئت مدیره بسیاری از شركتهای بزرگ فعال استان كرمان حضور دارد و به عنوان بازرس قانونی نیز برای برخی از شركتها انجام وظیفه می‌نماید. او در اتاق بارزرگانی كرمان نیز حضوری فعال دارد. "در حال حاضر علاوه بر مسئولیتهای اجرایی، از نظر اجتماعی نیز عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی كرمان و رئیس كمیسیون حقوقی اتاق می‌باشم. در سمت نایب رئیس انجمن مدیران صنایع مشغول انجام وظیفه هستم و در عین حال عضویت هسته مطالعاتی بازرگانی استان كرمان را بر عهده داشته‌ام."
بنابراین از سال 1356 تا حال حاضر در حدود سی سال است كه استان كرمان حضور آقای نصرت اله نوربخش را در بخشهای مختلف اقتصادی خود حس كرده است. او می‌گوید: "به لطف خداوند، خدمتگزار مردم بوده‌ام و علاوه بر این در شرف احداث یك واحد صنعتی با استفاده از تكنولوژی روز دنیا هستم تا با این حركت گام دیگری برای ایجاد اشتغال و تامین نیاز مردم برداشته شود."
آقای نوربخش با وجود مسئولیتهایی زیادی كه دارد دست از نوشتن برنمی‌دارد و مقالات مختلفی به زبان فارسی و انگلیسی در نشریات متعدی از جمله نشریه صنعت حمل و نقل و سایر نشریات تخصصی و روزنامه ها داشته است. پس از پایان گفتگو برای او آرزوی موفقیت می‌كنم.

نصرت اله نوربخش

دیدگاه‌ها